Body wrapping – na czym polega? Jak wykonać domowy body wrapping?

Body wrapping to zabieg wyszczuplający, dzięki któremu możemy przyspieszyć proces spalania tkanki tłuszczowej, zredukować cellulit, a w konsekwencji wymodelować i wysmuklić sylwetkę. Zabieg można przeprowadzić zarówno w specjalistycznym gabinecie kosmetycznym jak również samodzielnie w warunkach domowych.

Co to jest body wrapping?

Body wrapping zwany także foliowaniem ciała to zabieg kosmetyczny, który wspomaga odchudzanie oraz redukcję cellulitu. Zabieg ten przeprowadza się w profesjonalnych gabinetach, jednak można go przeprowadzić samodzielnie w domu. Body wrapping składa się z dwóch etapów.

Pierwszy etap polega na zaaplikowaniu na ciało kosmetyków pielęgnujących, które wykazują działanie ujędrniające oraz modelujące sylwetkę, np. balsamy, żele, olejki czy aktywne serum na brzuch i pośladki. Na rynku dostępne są również specjalne produkty przeznaczone do domowego body wrappingu.

Natomiast drugi etap polega na owinięciu całego ciała bądź jego fragmentu folią spożywczą. Powoduje to pobudzenie krążenia krwi oraz limfy, co przyczynia się do poprawy stanu skóry, przyspieszeniu spalania tkanki tłuszczowej, a w konsekwencji do wyszczuplenia i wymodelowania sylwetki.

Substancje zawarte w kosmetykach ujędrniających oraz specjalnych preparatach przeznaczonych do body wrappingu wnikają w głąb skóry, przez co przyczyniają się do jej napięcia, ujędrnienia oraz nawilżenia.

Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu body wrappingu

Body wrapping to zabieg, który może stosować każda zdrowa osoba. Jednak szczególnie poleca się go osobom, które chcą przyspieszyć proces spalania tkanki tłuszczowej oraz zredukować cellulit, a także ujędrnić i wysmuklić sylwetkę.
Body wrapping najlepiej stosować w połączeniu z regularnym uprawianiem sportu oraz zdrową, odpowiednio zbilansowaną dietą odchudzającą. Dzięki temu zrzucimy zbędne kilogramy i wymodelujemy sylwetkę.

Przeciwwskazaniami do body wrappingu są:

  • nadciśnienie tętnicze,
  • choroby serca,
  • choroby nerek,
  • żylaki,
  • niedawno przebyte operacje,
  • miażdżyca,
  • ciąża.

Jak wykonać zabieg body wrappingu w warunkach domowych?

Do przeprowadzenia body wrappingu możemy zastosować kosmetyki dostępne w drogeriach bądź aptekach albo samodzielnie przygotować odpowiednią mieszankę. Jeżeli kupujemy gotowe kosmetyki zwróćmy uwagę na to, by znalazły się w nich substancje aktywne, które ujędrniają oraz zmniejszają cellulit, takie jak np. imbir, kofeina czy cynamon. Samodzielnie możemy przygotować mieszankę na bazie miodu, cynamonu i imbiru bądź miodu, soli morskiej i soku z cytryny.

Przed przystąpieniem do wykonania zabiegu warto zrobić peeling, dzięki któremu pozbędziemy się martwego naskórka, a substancjom aktywnym z kosmetyków bądź domowej mieszanki łatwiej będzie wniknąć w głąb skóry. Następnie osuszamy skórę, po czym aplikujemy zakupiony kosmetyk bądź przygotowaną mieszankę. Posmarowane miejsce na ciele owijamy folią spożywczą i przykrywamy kocem. Po upływie około godziny zdejmujemy folię i bierzemy zimny prysznic (myjemy się samą wodą). W celu uzyskania widocznych rezultatów zabiegu, poleca się jego regularne przeprowadzanie, przynajmniej raz w tygodniu.